Na tej stronie znajdziecie między innymi bazy indeksów ksiąg metrykalnych z 447 parafii rzymskokatolickich, prawosławnych (PR), greckokatolickich (GK), ewangelickich (EW) oraz 12 staropolskich kancelarii sądowych i notarialnych z terenu Podlasia i Mazowsza. Dostęp do wyszukiwarki baz danych GenPod wymaga rejestracji użytkownika w serwisie w tym podania nazwisk oraz nazw parafii z terenu Podlasia i Mazowsza którymi się interesuje.

Prezentowane bazy są efektem pracy wolontariuszy działających w ramach projektów grupy Projekt Podlasie a także uczestników innych grup indeksacyjnych oraz działań indywidualnych. Imiona i nazwiska autorów znajdziecie na liście autorów indeksów poszczególnych projektów. Dziękujemy za przesyłane przez Was arkusze z indeksami.

W przeważającej większości opracowujemy materiały będące w zasobie archiwów poszczególnych parafii oraz archiwów diecezji  drohiczyńskiej, siedleckiej, łomżyńskiej, białostockiej, łowickiej, warszawskiej oraz warszawsko-praskiej.


Z przyczyn od nas niezależnych nie publikujemy zdjęć opracowanych ksiąg w sieci. Nie realizujemy również  poszukiwań na zlecenie. 


Sposobem na dotarcie do opracowywanych źródeł jest kontakt z ich dysponentami (kancelarie parafialne, archiwa diecezjalne) lub udział w naszych projektach. Zapraszamy do współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  


Jeśli uznasz nasze działania za pożyteczne koniecznie opowiedz o nas innym. Zawsze też możesz wesprzeć nas swoją darowizną zasilając konto naszej Fundacji (darowizna na cele statutowe): WSPARCIE