Celem priorytetowym projektu indeksacji ksiąg metrykalnych jest inwentaryzacja, digitalizacja oraz opracowanie (w formie baz indeksów osobowych) zachowanych ksiąg metrykalnych wytworzonych przez kancelarie parafialne parafii erygowanych  do końca XVIII wieku. Indeksujemy zarówno księgi metrykalne z terenu Podlasia (ziemie: bielska, drohicka, mielnicka) jak i z terenu ziem sąsiadującego z Podlasiem Mazowsza (ziemie: liwska, nurska, łomżyńska, wiska). Poniżej mapa parafii których opracowanie traktujemy priorytetowo.

 

W przeważającej większości opracowujemy materiały będące w zasobie archiwów poszczególnych parafii oraz archiwów diecezji  drohiczyńskiej, siedleckiej, łomżyńskiej, białostockiej oraz warszawsko-praskiej. Z przyczyn od nas niezależnych nie publikujemy zdjęć opracowanych ksiąg w sieci. Nie realizujemy również  poszukiwań na zlecenie. 

Jedynym sposobem na dotarcie do opracowywanych źródeł jest kontakt z ich dysponentami (kancelarie parafialne, archiwa diecezjalne) lub udział w naszych projektach. 

Zapraszamy do współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.